» » Fassnacht Beşiktaş için devreye girdi

Fassnacht Beşiktaş için devreye girdi

Fassnacht Beşiktaş için devreye girdi


Beşiktaş ve Young Boys arasında olan pazarlıklarda orta yolun bulunamamasından sonra devreye Fassnacht girmek istedi. 28 yaşındaki İsviçre asıllı topçu, takım yönetimiyle görüşme yapıp Siyah-Beyazlılar’a transferi hakkında kendine kolaylık yapmasını istedi.
Siyah-Beyazlılar’ın transfer isimleri arasında yerini alan Christian Fassnacht, eşiyle beraber İstanbul’a gelmişti, Vodafone Park ve Nevzat Demir Tesisleri’ne gelmişti. Beşiktaş Teknik Adamı Valerien Ismael’le yaptığı konuşmalardan sonra olumlu sonuç alarak Kara Kartal’a gelmeyi kabul eden 28 yaşındaki sağ bek topçusu, bir süredir anlaşmayı beklemekteydi.
Tecrübeli futbolcu, Beşiktaş’ın kendisi ile 2.5 milyon Avro’dan yukarıya çıkmaması, takımı Young Boys’un da 4 milyon Avro’da ısrarcı kalmasından sonra araya girdi. Başarılı topçunun, Young Boys yönetimiyle konuşup Siyah-Beyazlılar’a transfer olmak istemesiyle ve bu konu hakkında kendine kolaylık yapmalarını istemişti. Bu rest sonunda Young Boys yönetiminin Beşiktaş’la tekrar bir görüşme yapma kararına vardığı ve iki tarafında bir araya gelecekleri açıklandı.
Ismael ısrarcı
Teknik adam Valerien Ismael’in alınmasını çok istediği başarılı topçu, sağ kanat tarafına ekleme olarak orta ve ileri hatta da görev alabiliyor. Adeta bir Joker. İsviçre uyruklu topçuyu kadrosuna dahil etmek isteyen Ismael, Fassnacht’ı hem Ghezzal’ın yedeği hem de sol kanatta bir alternatif gibi görev vermek amaçları arasında yer alıyor. Başarılı futbolcunun skor yapma yeteneği de Ismael’i çok cezbediyor. Genç teknik direktör, bu transferin bir an önce bitirilmesini ısrarla istediğini açıkladı.
Başarılı takımların arasında adı olan Beşiktaş'ın tüm karşılaşmalarını sitemiz stadyumtv2.net adresinden takip edebilirsiniz.