» » Hasan Çavuşoğlu Tayfun için Beşiktaş ile görüşmek istemiyoruz

Hasan Çavuşoğlu Tayfun için Beşiktaş ile görüşmek istemiyoruz

Hasan Çavuşoğlu Tayfun için Beşiktaş ile görüşmek istemiyoruz


Alanyaspor Kulübü Başkanı olan Hasan Çavuşoğlu, Tayfun Bingöl için; "Beşiktaş ile görüşmek istemiyoruz." dedi.
Çavuşoğlu, Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde gazetecilere, transferdeki eksik olan bölgeleri doldurmaya çalışıyoruz dedi. Transferin kolay bir şey olmadığını söyleyen Çavuşoğlu, "Çok acele de etmek istemiyoruz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Önümüzdeki günlerde de inşallah eksiğimiz olan bölgelerimize yönelik eksiklerin üstesinden geleceğiz." dedi.
Öncelikli hedefimiz Süper Ligde kalmak
Alanyaspor'un geçtiğimiz sene Avrupa kupalarına da gitmeyi bir puanla kılpayı kaçırdığını söyleyen Çavuşoğlu, önceliklerinin takım şeklinde Süper Lig'de devamlılığını sağlamak istediğini söyledi.
Çavuşoğlu, geçen yıl ligi 5. tamamladıklarını söyleyerek, "Hep söylediğim gibi isteğimiz, ligde ilk 10'un arasında en iyi şekilde yer almak. Her sezonki hedefimiz aynı." açıklamalarını yaptı.
Futbolu yönetmenin ve futbolu sürdürebilir olacak şekle getirmenin her yıl daha da zor olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, bunun nedeninin mali krizler, yayın gelirlerinin azalması, futbol giderlerinin artmasına bağladı.
Sadece kendilerinin de değil bütün kulüplerin işinin kötüye gittiğini söyleyen Çavuşoğlu, şunları açıkladı:
"Türk futbolunu yönlendirmek ve sürdürebilir hale getirebilmek gün geçtikçe zorlaşıyor. Alanyaspor şu anda da Süper Lig'de. Bu ligde kalmaya devam etmesi için de Alanyaspor yönetimi ile elimizden geleni yapacağız. Bu süreçte de bunu hep beraber devam ettireceğiz."
Tayfur Bingöl'ün Beşiktaş'a transfer hedefi
Bir gazetecinin Tayfur Bingöl ile Beşiktaş'ın ilgilendiğini ve görüşmelerin devam ettiğine yönelik sorularına, Çavuşoğlu şöyle söyledi:
"Beşiktaş ile görüşmelere devam etmiyoruz. Tayfur'un söyledikleri için kendisiyle konuştum. Bilgi edinmeden bu açıklamalar doğru olmadığını kendine de dedim. Tayfur ile alakalı Emre Kocadağ ile ayaküstü görüşmemizden sonra telefonda konuştuk. Ciddilerse konuşalım. Ciddi konularda ciddiyeti bozmamak gerekli. Önümüzde bir Beşiktaş karşılaşması var. Maç öncesinde bunları konuşmamak gerekli."
Başarılı takımlardan olan Alanyaspor Kulübü'nün yapacağı tüm karşılaşmaları stadyumtv2.net adresinden takip edebilirsiniz.